Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується (В. О. Сухомлинський).


Патріоти́чне вихова́ння — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини та до представників спільних культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім'ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в позитивному ефекті такого ж відношення.

*****************

Гуртківцями  було відвідано новий меморіальний комплекс загиблим воїнам – односельцям в нашому селі,керівник гуртка ознайомив дітей з історичними подіями , які відбувалися на території нашого села в роки Другої Світової війни.

     

*****************

              

 Члени гуртка «Патріот» провели своє заняття присвячене дню Соборності України на тему : «Одна Батьківщина і двох не буває».Учні були ознайомленні з історичною довідкою про Акт Злуки 1919 року.

*****************

        Акція « Учні Агайманської ЗОШ – воїнам АТО»    

 

     Допомога військовим АТО – це той напрямок роботи волонтерів та суспільства в цілому, який допомагає робити усе можливе задля того, аби зберегти життя наших солдатів та добровольців, які захищають на Сході територіальну цілісність України, полегшити їм нелегкий солдатський побут. 

     Учні Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів активно включилися в діяльність українських добровольців,  які підтримують Українську армію і словом, і добрими ділами.

    В Агайманській ЗОШ працює гурток «Патріот»(керівник Соколенко С.В. ),члени якого являються ініціаторами багатьох благодійних акцій .Це і участь в акції «Добро жменями»,і збір продуктів харчування для солдатів сусідньої військової частини,і забезпечення канцтоварами,іграшками та теплими речами дітей-переселенців з АТО.

    Цьогоріч школярі не залишилися байдужими до подій, які відбулися в Авдіівці Донецької області. Школа зібрала і передала голові територіального центру Гончаровій О.В. продукти харчування.

      Напередодні Дня Соборності України в Агайманській ЗОШ було проведено благодійний ярмарок .3 лютого 2017 р. школу відвідали координатор  Центру допомоги учасникам АТО при Херсонській  облдержадміністрації  Киця О В. та Стоцький С.М., начальник ЦГО Херсонського управління освіти . Кошти, зібрані на ярмарку у сумі 1200 грн та  кришки, зібрані в ході проведення акції «Добро жменями»,  були передані волонтерам. 

******************

Вшанування Героїв Небесної Сотні у Агайманській ЗОШ                   "Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. Зранку, 20 лютого, учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні на лінійці пам’яті «Небесна Сотня у наших серцях», яку розпочали виконанням Гімну України. «Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. Поіменно згадали героїв, які загинули на Майдані Незалежності. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання. Учні 8-11 класів разом з учителем історії Тріщовою І.М. переглянули фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила». Представники учнівського парламенту у фойє облаштували фотовиставку «Небесна Сотня», біля якої горіли лампадки. Вчителі української літератури на уроках у 6-11 класах ( Любченко І.А., Тріщова І.М., Бруштеля О.В.) презентували книгу українського поета Кості Оверченка «Майдану віщий грім», до якої увійшли вірші, народжені останніми трагічними подіями в Україні та переглянули відеоролик «Вічна пам’ять полеглим…». У всіх класах упродовж дня пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховна година «Пам’яті трагічних днів» (для учнів 1-4 класів); години спілкування «Слава небесній сотні» (для учнів 5-7 класів); «Зима, що нас змінила» (для учнів 8-9 класів, урок пам’яті «Вони завжди у наших серцях» (для учнів 10-11 класів).

*****************

Година  пам'яті « Свіча Голокосту не згасне» в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

27 січня в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено урок-спомин

 

 « Свіча Голокосту не згасне» для 5-7 класів ( Класні керівники Куліш В.В., Тріщова І.М., Середняк Ю.О.)

 

В ході заходу присутні отримали інформацію про наслідки Голокосту, переглянуто документальний фільм зі свідченнями тих хто вижив. Були зачитані поетичні та прозові твори присвячені цій трагедії.

 

На передодні   травневих свят членами волонтерського загону «Грані добра» упорядковано територію меморіального комплексу загиблим односельцям та братського кладовища.

                     Грані добра

Лише на добро земля обізветься добром. Саме таким принципом керуються учні Фрунзенської ЗОШ у своєму житті. Бажання зробити світ кращим спонукає їх до відповідних дій. Однією з таких справ є вшанування пам'яті тих, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього.

Історія - це насамперед люди, їхні долі та вплив на інших  людей, на перебіг історичних процесів. Та, нерідко історія цілих поколінь така, що заслуговує на особливу увагу. Заслуговують її і наші  солдати, які   не жаліючи сил, здоров’я та навіть життя, самовіддано боролися у роки Другої Світової війни за кращу долю для своїх дітей та правнуків.
        Десятки молодих людей - воїнів  не  повернулися з поля бою у ті далекі часи. Скільки матерів залишилося  без своїх синів, скільки жінок, виплакавши очі,  не  дочекалися  з війни  своїх  чоловіків, 
cкільки дітей залишилися сиротами? Та сьогодні - це  історія… Та, чи можна її забувати? Ні, ніколи! Бо той, хто не цінує її, не пам’ятає минулого, не вартий майбутнього. В кожній людській душі повинна бути пам’ять про тих, хто віддав своє життя за мирне сьогодення.
        Тому, у нашій школі діє волонтерський загін під назвою «Грані добра», яким
керує заступник директора школи з виховної роботи Соколенко С.В.  Представниками загону є учні 10 класу Мєшков Олександр, Самойленко Карина, Похила Владислав та Голінгер Олександр.    
        Девізом  загону є - «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Учні пам’ятають цей девіз і на ділі підтверджують це своєю активною пошуково-дослідницькою роботою, яка перш за все включає в себе знаходження відомостей про жителів нашого села, які брали участь у Другій Світовій війні, за яких причин загинули, де поховані, якими нагородами були нагороджені.
         Метою  роботи загону є  дослідження бойового, фронтового шляху учасників бойових дій та військових формувань. Волонтери вивчають їх вклад у перемогу над фашистськими загарбниками.
         Робота волонтерського загону зорієнтована на пошук матеріалів про загибель  наших односельців у Другій Світовій війні та їх систематизацію. Особлива робота ведеться щодо охорони та догляду території, де знаходиться меморіал пам'яті загиблим односельцям .

         Учні постійно доглядають за меморіалом та могилами льотчиків, які загинули в далекому 1943 році під час визволення нашого рідного села. Саме тому 11 квітня учні, які входять до волонтерського загону, під керівництвом Соколенко С.В. та вчителя фізичної культури Володіна Л.С. вирушили до цих могил, щоб упорядкувати територію поховання. Прізвище одного з льотчиків, який загинув під час звільнення с. Фрунзе від німецько-фашистських загарбників, Пермяков М.І. (1914-1943 рр), відомостей про двох інших немає. Своїми діями ми висловлюємо подяку тим, хто боровся за волю, проливав свою кров за краще життя для кожного з нас, за мир на землі!
        Час від часу волонтери  прибирають і територію рідного села. Вони активно беруть участь  в акції «Милосердя». Ось такою є діяльність нашого волонтерського загону «Грані добра», що діє в лавах нашої школи.

          Вшанування пам’яті Небесної Сотні у Фрунзенській ЗОШ

 

 

З 18 лютого в Україні вшановують пам'ять Небесної Сотні -- загиблих під час подій на Майдані в лютому 2014 року. Саме з цього дня почалася активна фаза протистояння між активістами і силовиками під час Революції гідності. Сьогодні вся країна схиляє голову перед героями України, які загинули на Майдані під час кривавих сутичок у Києві. Вони поклали своє життя на вівтар справедливості і свободи, виборюючи гідне майбутнє для українського народу.
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні на протязі всього тижня класними керівниками були проведені виховні години «Сучасні герої України», на яких обговорювали події на Євромайдані, відзначили мужність та героїзм патріотів, які не шкодуючи власного життя, відстоювали наше світле майбутнє.

Проведені виховні години сприятимуть підвищенню рівня патріотичного виховання національної самосвідомості. Формування в учнів почуття справжнього громадянина своєї країни.

В шкільній бібліотеці Щербань Н.В. оформила тематичну виставку на тему «Герої Небесної Сотні».

19 лютого відбулася загальношкільна молебень у Свято-Варваринському храмі за загиблими героями.

 

 

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Фрунзенській ЗОШ

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

         15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  З нагоди цієї дати у школі  пройшов ряд заходів. В кожному класі проведені виховні години: «Крізь пекло афганської війни», «То вічний біль, Афганістан» та . У шкільній  бібліотеці оформлено тематичну виставку «Афганістан – наш біль, Афганістан – наша пам’ять», де представлені фотографії, художня література, статті з газет. Для учнів 8-11класів вчителем історії Тріщовою І.М. було проведено круглий стіл "Жити - значить боротися" .  В  школі працює гурток  «Патріот». Гуртківці працюють над збором інформації та оформленням альбому про воїнів-інтернаціоналістів нашого села.  На території Фрунзенської сільської ради на даний час проживає три учасника афганської війни -  Козлов Юрій, Новіков Валерій та Смолін Павло. Всі вони випускники нашої школи. Вони є частими гостями нашої школи.  

 

 

 Хоробрі серця

В рамках проведення тижня Козацької слави для учнів початкових класів Фрунзенської ЗОШ проведено виховний захід «Хоробрі серця», присвячений дню Захисника України. Почесним гостем на заході був учасник бойових дій  на Сході країни, випускник нашої школи Векшин Андрій Миколайович. В ході спілкування  з воїном АТО діти дізнались багато цікавого про сучасну українську армію, бойову техніку та волонтерську допомогу солдатам. У виконанні учнів прозвучали хвилюючі рядки віршів, пісень, побажань миру та злагоди в суспільстві. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих в зоні бойових дій.

Квітка пам'яті

         Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнилобитв і дожити до світлого.

         Свято вже близько, та готуватися ми починаємо завчасно.

У школі було проведено ряд заходів присвячених цій події. Оформлено виставку малюнків «Подвигу жити вічно». У бібліотеці протягом травня буде діяти  виставка «Вклонімося великим тим рокам!». Проведено акцію «Фото із сімейного альбому».

 28 квітня педагогом-організатором Істоміною Ольгою Вікторівною було проведено виховну годину «Сторінками пам'яті» з учнями 5-6 класів,  на якій вона закликала учнів не залишатися байдужими до подій минулорічних і сьогодення, завжди пам'ятати і вшановувати тих, котрі віддали своє життя за наше щасливе майбутнє. Під її керівництвом учні 5-6 класів підготували короткі біографічні відомості  про  ветеранів війни, жителів с.Фрунзе.

         У ході виховного заходу Ольга Вікторівназапропонувала висловити свою вдячність Героямі записати слова подяки у символічну книгу «Подяка Героєві».  Учитель підкреслила, що завдяки безстрашним воїнам Україна буде жити і буде вільною країною. Сьогодні, як ніколи, потрібно схилити голови перед Героями, котрі горіли яскравим полум'ям любові до рідного народу і Вітчизни, котрі, віддавши своє життя, подарували нам можливість бути вільними людьми.

Згодом  для всіх присутніх педагог провела  майстер-клас із виготовлення квітки маку – символу загиблих воїнів, символу смутку. З її уст діти почули історію виникнення цієї квітки. У народі кажуть, що поле, де пролилася кров за волю України, зацвітало маками. Цвіт маку із червоною стрічкою  вплітали у вінок чи волосся дівчатам, в родині яких були полеглі в боях.

Під час майстер-класу учні навчилися виготовляти маки, які подарують учасникам та дітям війни як символ пам’яті. Виготовленими квітами прикрасили панно «Квіти пам'яті», яке розташоване у фойє. Біля нього діти запалили лампадки та взявшись за руки, помолилися за мир і спокій в Україні.

        

 

«А ми тую славу збережемо»

 

          Шкільний центр «Пошук»  керівник Погрібний А.О. підготував  матеріал до акції під такою назвою, яка проходила в два етапи. Учні збирали матеріал  про Героя Радянського Союзу Ф. Г .Резніка, використовуючи  архівні документи ,  інтернет -ресурси, музейні та бібліографічні дані. Робота складалася з  таких розділів:

1.Героїчний літопис.

2.Його рідня.

3.Нові втрати.

4.Рокосовський сказав: «Молодець!»

5.З іменем  Героя.

  Матеріал цікавий та змістовний,його можна використати на уроках Пам'яті присвячених до 70-річчя Перемоги.


Спасибі за мужність і героїзм

23 роки над нами було чисте, мирне небо. Ми жили і навіть не замислювались над тим, що може прийти на нашу землю війна. Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна – війна на Сході нашої країни.

         2 квітня  учні Фрунзенської ЗОШ I-III ступенів  мали змогу поспілкуватися із випускником нашої школи Векшиним Андрієм Миколайовичем, який повернувся із зони АТО.

      Рік тому це був звичайний чоловік, який працював на полі, а сьогодні –  змужнілий, мудрий захисник Вітчизни, під час розповідей якого діти змогли відчути той сум за своїми побратимами, які віддали своє життя заради нас, заради України, і той біль втрат, який пережив воїн перебуваючи в зоні АТО.

      Учні оплесками зустрічали Андрія Миколайовича. Вони мали можливість задати запитання, висловити свої побажання. Дітей цікавило все: час боїв, час відпочинку, нагороди та хвилюючі моменти. Цінними для воїна виявилися дитячі поробки, які він зберіг та які постійно були з ним. Вони давали йому відчуття підтримки і віри у світле майбутнє.

В цей день поряд із нагородами він показав дитячі обереги – сердечка  з яскравими трьома літерами «МИР», тому він звернувся до школярів із закликом бути справжніми патріотами, пам’ятати подвиг наших героїв.

Подарунком для гостя став виступ учнів. Діти декламуючи вірші пройнялися відчуттям величі духу свого народу, співали ліричні пісні, які возвеличували мужність та героїзм захисників. Саме таку назву мала ця зустріч «Спасибі за мужність і героїзм».

       На останок присутні  хвилиною мовчання  вшанували пам'ять загиблих, які віддали своє життя за майбутнє України, за наш спокій. 

 

Акція «Допоможемо дітям сходу України»

  17-18 лютого 2015 року вихованці ДНЗ «Барвінок», учні, учителі школи взяли участь у благодійній акції для надання матеріальної допомоги родинам з дітьми, які постраждали внаслідок бойових дій на території сходу України. На засіданні парламенту школи вирішено відправити дітям сходу шкільні канцелярські товари, які відправлено на адресу благодійної організації «Обласний благодійний фонд допомоги біженцям з південно-східних регіонів, сім’ям та дітям загиблих військовослужбовців та осіб прирівняних до них»   у  місто Дніпропетровськ вул. Мечникова 15/3-а.

                           Ми – Патріоти!

Національно-патріотичне виховання є невід'ємною частиною людського життя. В умовах сучасності, коли людей об’єднує спільна мета –відстояти, захистити, зберегти рідну домівку, землю на якій народилися і живемо ми, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Все це  спонукало створити в школі  Кімнату школяра, де проводиться засідання органів учнівського самоврядування, здійснюється консультативна робота з учасниками навчально-виховного процесу школи, проводяться виховні заходи.

Приміщення забезпечене необхідною нормативно-правовою базою: указами Президента, концепціями, постановами, розпорядженнями, листами МОН. Оформлено куточок державної символіки, де наявні такі рубрики:

«Що необхідно знати про національну символіку», «Я – громадянин України», «Символи моєї держави», «Конституція України – основний закон нашої держави», «Національні символи України».

Працює виставка дитячих робіт (малюнки, вишивки, витинанки), яка орієнтується на виконання завдань національно-патріотичного виховання («Україна – єдина країна», «В моєму серці моя Україна», «Ми – українці») 

 Вклонімося  героям
Гула, стогнала і ревла земля,
Сивіли в горі мати і кохана.
В огні була Вкраїнонька моя —
Була війна жорстока. Вітчизняна.
Живі і мертві, мертві і живі
Герої наші — воїни-солдати.
Ми знаємо: у тій страшній війні
Змогли либонь ви ворога здолати.
Такими рядками класний керівник 5 класу Істоміна О.В. розпочала зустріч присвячену 70-й річниці  визволення України від німецько-фашистських загарбників, на яку учні запросили Лідію Іванівну –  нащадка Героя Великої Вітчизняної війни, ім'я якого – Садовий Олександр Петрович. 
На початку заходу діти привіталися з Лідією Іванівною та подарували їй символ миру і достатку – паперового голубка, який вони виготовили власними руками. До зустрічі діти оформили виставку архівних матеріалів пов’язаних із життям Олександра Петровича, серед яких була його бойова характеристика, лист-нагородження, військові накази та фото. 
Гостя приготувала розповідь про цікаві факти з життя свого предка, принесла сімейні фотокартки та показала учням родинну реліквію – бінокль, який дістався їй у спадок від дядька. Учні мали змогу добре розглянути та потримати в руках річ, яка пройшла крізь пекло боїв війни. Із вуст запрошеної присутні почули ім'я ще одного Героя Радянського  Союзу Федора Григоровича Резніка, який теж навчався у Фрунзенській школі, пам'ять про якого зберігається  в листах однокласників та  всіх жителів, які згадують свої юнацькі та шкільні роки. 
Діти переказували спогади своєї родини  про страшні роки війни. Після чого зачитали підготовлені ними поетичні рядки, у яких говорилося про відвагу, сміливість та завзятість воїнів, які захищали рідну землю. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх загиблих.
Під кінець зустрічі учні 5 класу подарували запрошеній гості свої малюнки та озвучили свої побажання добра, злагоди та мирного неба для всіх нас.
Про методичні рекомендації з патріотичного виховання Лист Міністерства № 19-614 від 27.11.2014
Про методичні рекомендації з патріотично
Microsoft Word Document 124.0 KB

20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні!!

На невеликій, довжиною всього 756 метрів, вулиці Інститутській, про 20 лютого 2014 нагадує кожен камінь бруківки. Після трьох місяців протистояння на Майдані було оголошено перемир'я, але замість цього снайпери, засівши на дахах будинків, розстрілювали мітингувальників як на сафарі, не залишаючи шансів вижити. Загиблі увійшли в історію як Небесна сотня.

Боковая панель

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua