«До Тарасового Віночка»

 

18 лютого в 4-ому класі (вчитель Бруштеля О.В.) було проведено урок позакласного читання «До Тарасового віночка».На уроці учні відкрили невідомі сторінки з життя великого Кобзаря .З неабияким інтересом діти переглянули кадри фільму «Шевченко - художник».А « юні мистецтвознавці» Цьока Максим, Марченко Галинка, Мойсеєнко Анастасія провели заочну екскурсію на виставку Шевченківських полотен.

 

«Поетична свічка»

 

 У школі  стали традиційними  конкурси на кращого читця поезій Т.Г Шевченка. Естафету старшокласників підхопили учні молодших класів.10 лютого у  4-ому класі (вчитель Бруштеля О.В.) пройшов конкурс «Поетична свічка», присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка на тему «Вкраїна вітає Тарасові квіти й сплітає віночок з його заповітів».Учні підготували на конкурс улюблені вірші Кобзаря, більшість з яких співзвучні нашому сьогоденню. Переможцями конкурсу стали Марченко Галинка та Тарликова Юлія.

В душі народу будеш ти вовіки жити…»

 

В дні перемог і в дні поразок, 
   В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.

 

            Все йде, все минає... Та залишається  пам’ять, добра слава про людей, що вирушають у світи у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу самобутність, своє глибинне коріння, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці – Тарасом Шевченком. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.

               В рамках відзначення 200-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України з 10 лютого 2014 року в Фрунзенській ЗОШ в кожному класі проведено літературні години, заочні мандрівки Шевченківськими місцями, конкурси на кращого читця віршованих творів Кобзаря.

      18 лютого в 4-ому класі (вчитель Бруштеля О.В.) було проведено урок позакласного читання «До Тарасового віночка». На уроці учні працювали за матеріалами електронного підручника авторів Т.М.Шарової, С.В.Шарова.

Учні 3-ого та 4-ого класів прийняли участь в конкурсі читців «Поетична свічка» на тему: «Вкраїна вітає Тарасові квіти й вплітає віночок з його заповітів», який відбувся 10 лютого  .

  Працівник  сільської бібліотеки Сушко Лідія Петрівна  організувала для учнів виставку літератури. Продемонструвала кожну книжку. Показала малюнки дитинства, юності і зрілості поета. Ознайомила з першою книгою «Кобзарем та провела конкурс знавців творчості Т.Г.Шевченка..

 До  ювілею поета було проведено конкурс на кращий малюнок до творів Т.Г.Шевченка «Шевченко  очима  дітей».В конкурсі взяли участь  учні 4 – 11 класів.. Найкращими визначено роботи Агаджанян Ірини учениці 10 класу.

Під гаслом «Вкраїна вітає Тарасові квіти й сплітає віночок з його заповітів» в школі пройшли:

- усний журнал « Т.Г.Шевченко – великий поет українського народу» у 1-2 класах (класоводи Галкіна Л.В., Дяконенко І.Д.);

- позакласне читання «Шевченкове слово» та перегляд фільму «Тарас Шевченко. Заповіт»у 3 класі (класовод Левкович М.А.);

- бібліотечний урок «Шевченківська хата» для учнів 4 класу (бібліотекар Зобова Л.А.);

- виховна година «Стежками Кобзаря» у 5 класі (класний керівник Любченко І.А.)

- літературна година  «Ми тебе не забудем, Тарасе!» з учнями 6, 8 класів (класні керівники Аненко Л.В. та Беженар О.Є.);

- урок української літератури до творчості Шевченка «У вінок Кобзарю» в 9 класі (вчитель Любченко І.А.);

- літературна  вітальня «Т.Г.Шевченко – великий син українського народу» для учнів 10 класу (класний керівник Куліш В.В);

- виховна година «І мене в сім’ї  вольній, новій…» для учнів 11 класу (класний керівник Зобова Л.А.).

Шевченківські дні в Фрунзенській ЗОШ  будуть тривати до кінця березня.

      Спливають роки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є і буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова:

І мене в сімї великій,

У сімї  вольній, новій

Не забудьте памянути

Незлим тихим словом.

 

 

 

 

 

 

 

 

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua

Боковая панель