АГАЙМАНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ІВАНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ  ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Звіт директора

Агайманської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів

Іванівської селищної ради

Херсонської області

Єльцової Раїси Михайлівни

за період 2020- 2021 навчального року

 

      Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/2021 навчального року.

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Як директор , у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Законодавством України, Статутом Агайманської ЗОШ І- ІІІ ступенів, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу освіти , іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

  Освітня діяльність Агайманської ЗОШ І - ІІІ ступенів базується відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688) (у 1-3 класах), Державного  стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 № 462 (у 4-х класах), Державного  стандарту базової і повної загальної середньої освіти,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988), постанов Уряду України, нормативно – інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та місцевих органів управління освітою, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

                   Внутрішня система забезпечення якості освіти

У закладі  затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, де вказані стратегія та процедури забезпечення якості освіти, принципи стратегії, завдання, форми, критерії, очікувані результати, показники опису та інструментів моніторингу якості освіти, механізми забезпечення академічної доброчесності педагогів та учнів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, критерії оцінювання роботи вчителя, критерії оцінювання управлінської діяльності керівників, наявність необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, інформаційна система для ефективного управління закладом, інклюзивне освітнє середовище та розумне пристосування. Розроблено проект Внутрішньої  системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище, здобувачі, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти, управлінські процеси закладу освіти.

Напрям 1.  Освітнє середовище

Приміщення й територія закладу є безпечними та комфортними. Проведено озеленення території в рамках місячника чистоти, на постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентарю, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, здійснено покіс трави на території та прилеглій території. Проведено роботу щодо зовнішнього ремонту приміщення. Внутрішній дизайн приміщення відповідає нормам. В закладі протягом року здійснено капітальний ремонт опалювальної системи, в спортивній залі встановлено решітки на батареї, проведено капітальний ремонт каналізації на харчоблоці,встановлено між  ІІ і ІІІ поверхами два енергозберігаючі пакети вікон, вмонтовано перекриття на ІІІ поверсі.

Меблі відповідають санітарно – гігієнічним та ергономічним вимогам.  Для учнів 1-их класів  НУШ завезено столи та стільці (13 комплектів), та оргтехніка. Підвіконня класів не загромаджені, на стінах закладу немає зайвої інформації.  Забезпечено режим прибирання та провітрювання приміщення, місць громадського користування. У закладі дотримано вимог температурного режиму, рівня освітлення. Придбано 2 болери. Проведено ремонт підлоги в класній кімнаті І поверху.

Задля запобігання розповсюдження коронавірусного зараження, у достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (щитки, маски, окуляри, рукавички), безконтактні термометри (2шт.), розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень, їдальні, кухні. Придбано для їдальні посуд, інвентар, проведено капітальний ремонт каналізаційної системи харчоблоку.

З метою пожежної безпеки розроблено ряд розпорядчих документів, заклад забезпечений вогнегасниками, перевірено евакуаційні виходи, стан пожежних рукавів, складено протокол занулення й заземлення електрообладнання. На порядку денному - ремонт східців до спортивної зали, проведення автоматизованої пожежної сигналізації.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно –гігієнічних,  протипожежних норм, протиепідемічної безпеки

Одне з головних завдань навчального закладу - створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

Робота з ОП та БЖ в закладі здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти, Положення про навчання з ОП, Порядку розслідування нещасних випадків у навчальних закладах, Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 23 квітня 2021 року №4 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (Covid – 19)".

У школі укладено Колективний договір, у якому є розділ "Охорона праці". Щорічно адміністрація звітує про виконання колективної угоди між адміністрацією і профспілковим комітетом. У відповідному журналі оформлюються результати громадсько-адміністративного контролю з охорони праці.

У закладі освіти створено службу охорони праці, створені й діють відповідні комісії.   Розроблено документацію з питань дотримання безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Адміністрацією закладу протягом навчального року  видано ряд наказів, спрямованих на покращення роботи з профілактики дитячого,виробничого та невиробничого травматизму.

Щорічно комісією складаються акти-дозволи на експлуатацію навчальних кабінетів, спортивної зали та майданчика. Видано  Наказ від 05.08.2020 № 84 «Про створення комісії з обстеження спортивного обладнання у спортивній залі  та на спортивному майданчику» на осінньо-зимовий та весняно-літній періоди, комісією складено відповідні Акти № 1 (від 06.08.2020), Акт № 2 (від 09.03.2021). Також оформлені протоколи випробування опору заземлення та ізоляції електромережі.

Відповідно до  Положення з охорони праці кожний працівник освітнього закладу має посадові інструкції та інструкції з ОП та БЖ на робочому місці. Щомісячно, із записом до класного журналу, з учасниками освітнього процесу   за планом проводяться інструктажі з ОП та БЖ. З робітниками особливих категорій (робота з підвищеною небезпекою: працівники харчоблоку, сторожі) – кожні три місяці. Проведені інструктажі фіксуються у відповідних журналах реєстрації інструктажів.

Так, в вересні 2020 року з усіма учасниками освітнього процесу було проведено первинні інструктажі на робочому місці із записом до відповідного журналу. Проведено вступні інструктажі з новими робітниками, поновлено та видано на руки посадові інструкції та інструкції з ОП. 

На початку навчального 2020-2021 року вчителями-предметниками (фізика, інформатика, фізична культура) було проведено первинний інструктаж з учнями з фіксацією до відповідних журналів.

Перед канікулами (осінні, літні, зимові, весняні) класними керівниками було проведено бесіди щодо правил БЖ  із записом  до класних журналів та журналів  БЖ класів як цільові інструктажі.

В умовах протиепідемічних заходів (на період адаптивного карантину)  завгоспом та медичною сестрою щоденно здій­снювався  контроль за температурним режимом у всіх приміщеннях закладу, за режимом провітрювання, вологим приби­ранням кабінетів, допуском до роботи персоналу  школи за умови використання засобів індивідуального захисту після проведення термометрії безконтактним термометром. Усі працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту.

У вересні 2020, січні, травні 2021 року з працівниками навчального закладу було проведено інструктажі з БЖ щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни, одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту з записом у відповідний журнал.

В умовах епідеміологічної небезпеки (адаптивного карантину) в школі створено необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук). Відповідно до рекомендацій МОН та Головного санітарного  лікаря України обмежено проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в приміщенні школи, відповідно до заяв вчителі працювали на віддалені.

Медичний пункт навчального закладу забезпечений необхідними засобами та обладнанням щодо корона вірусної профілактики  (безконтактними термометрами, дезінфекційними засобами, засобами особистої гігієни).

На стендах та стінах поверхів, навчальних кабінетів, у місцях громадського користування   розміщено інформацію про необхідність дотримання респіраторної гігієни, алгоритм дій під час можливого захворювання тощо.

Річним планом роботи школи на новий навчальний рік передбачені заходи з безпеки життєдіяльності та охорони здоров'я дітей, охорони праці вчителів й обслуговуючого персоналу:

-       комплексний план заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності  на 2020 – 2021 навчальний рік;

-       план роботи комісії з питань охорони праці школи на 2020-2021 навчальний рік;

-       план роботи служби охорони праці  на 2020 – 2021 навчальний рік;

-       план заходів адміністрації щодо організації відпочинку, оздоровлення та зайнятості учнів влітку;

-       план заходів з вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортного травматизму  на 2020 – 2021 навчальний рік;

-       план заходів по забезпеченню роботи спортивних споруд та майданчиків у осінньо-зимовий період, ефективному їх використанню та утриманню в належному санітарно-технічному стані;

-       план заходів по попередженню виробничого та невиробничого травматизму серед учнів на 2020 – 2021 навчальний рік;

-       план заходів по попередженню отруєнь дикорослими рослинами;

-       план заходів з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

-       план заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій;

-       план заходів з реалізації циклів медичних та гігієнічних знань «Разом за здоровя»;

-       план заходів з профілактики тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв;

-       план заходів з профілактики наркоманії.

У рамках Місячника та Тижня безпеки з ОП проведено тематичні уроки та бесіди з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів, рухливі  та сюжетно-рольові  ігри, моделювання проблемних ситуацій на дорозі, конкурси дитячих  малюнків, вікторини, години спілкування

      Питання щодо стану безпеки життєдіяльності та охорони праці розглянуто на нарадах при директорі та педагогічних радах (від 31.08.2020, 14.09.2020, 12.02.2021).

У квітні 2021 року було заплановано але не проведено навчання працівни­ків закладу  з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки  , пройшли навчання з пожежної безпеки лише адміністрація закладу.

Стан дитячого травматизму -  на постійному контролі адміністрації. Відповідно до  Положення від 16.05.2019 № 659 «Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» проводяться службові розслідування нещасних випадків  учасників освітнього процесу та працівників з оформленням відповідних документів. У школі активно проводилася профілактична робота щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися бесіди із санітарії та гігієни, протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухо-, газо-, електронебезпечними приладами та предметами, з правил дорожнього руху, записи велися на відповідних сторінках класних та спеціальних журналів, оформлено Куточки з безпеки життєдіяльності. Під час епідеміологічної небезпеки в 2020-2021 н.р. екскурсії, походи, масові заходи не проводились.

                    Умови для харчування здобувачів освіти і працівників   

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного з основних факторів  їх розвитку.

З метою створення умов для зміцнення здоров`я, формування навичків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення охоплення учнів гарячим харчуванням, було розроблено основні завдання:

-                     забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів закладу;

-                     створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

-                     зміцнення і модернізація матеріальної бази приміщень харчоблоку школи ;

-                     підвищення культури харчування;

-                     забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

-                     проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.

Організація харчування учнів закладу регламентується Законами  України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242 /329 від 01.06.2005 року «Про затвердження Порядку організації харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116 « Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість», Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 23.04.2021 № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», Наказом МОН України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та іншими нормативними документами.

Надання послуги пільгового харчування  визначається Рішенням виконавчого комітету Іванівської селищної ради.

Відповідно до цих рішень учні  отримували в навчальному закладі безкоштовне  гаряче харчування.

Протягом навчального року проводилась організаційна робота з учнями та батьками щодо залучення дітей до харчування.

Організація гарячого харчування  учнів постійно розглядалась на педрадах, нарадах при директорові, батьківських онлайн - зборах тощо.

 З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні,  в закладі  працював громадський контроль.

Щоденний контроль здійснювався адміністрацією, педагогами.

 Медичною сестрою – Істоміною А.В.  щодня знімався бракераж сировини й готової продукції, що реєструвався у відповідних журналах. Правильно оформлена сертифікація отриманих продуктів, забезпечено необхідні умови та терміни зберігання продуктів, технологія приготування їжі. Відповідно до  вимог вівся  журнал  здоров'я працівників харчоблоку.

Меню - розкладка складалася.на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування, з урахуванням примірного двотижневого меню, затвердженого директором школи та держспоживспілкою.

Відповідно до вимог щодо організації харчування в умовах епідемічних заходів (у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно рівням епідемічної небезпеки відповідальним за харчування в закладі було розроблено графіки харчування здобувачів освіти, в яких був проведений розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно вживати  їжу, не порушуючи рекомендованої дистанції.

Шкільна їдальня функціонувала з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. У приміщенні їдальні є місце для миття рук . Питний режим здобувачів освіти організовано за умов використання індивідуальних ємностей для рідини.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи на 4 особи. Готові страви видавали кожному класу окремо, відповідно до графіка приймання гарячого харчування.

Усі працівники харчоблоку були забезпечені засобами індивідуального захисту (захисними масками, щитами, рукавичками). При організації харчування забезпечено умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни –  рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук.

02.09.2020р., 25.01.2021р, 11.05.2021р. з працівниками харчоблоку проведено навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, проведено відповідний інструктаж з правил гігієни з фіксацією  до Журналу інструктажів з питань БЖ в умовах надзвичайних ситуацій та запобігання поширенню COVID-19.

У вересні 2020 р. та в січні 2021р. було проведено засідання робочої групи НАССР, на яких було обговорено питання дотримання правил внутрішнього розпорядку, графіків роботи працівників їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних норм робітниками харчоблоку, ознайомлено з нормативним документом «Про дотримання гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах  загальної середньої освіти»(Міністерство розвитку економіки, торгівлі, сільського господарства України від 03.12.2020 № 2532) із оформленням відповідних Протоколів засідань.

Протягом навчального року адміністрацією закладу проводився контроль за дотриманням санітарних норм в їдальні та на харчоблоці, дотриманням персоналом правил особистої гігієни. За відповідним графіком здійснювалися щоденні та генеральні прибирання харчоблоку і їдальні.

                        Створення освітнього середовища,

вільного від будь – яких форм насильства та дискримінації, умов               для  безпечного використання мережі Інтернет

Значна увага в школі приділялася профілактиці вчинення правопорушень здобувачами освіти. Діяла Координаційна рада з профілактики правопорушень серед неповнолітніх (один раз на місяць).. Основним завданням якої була профілактика негативних проявів поведінки дітей, попередження правопорушень та злочинності в освітньому середовищі.

На обліку здобувачі освітим закладу не перебували. З метою профілактики, запобігання та зниження рівня вживання психоактивних речовин у школі було проведено такі заходи:

-                     індивідуальні бесіди "Профілактика шкідливих звичок"      зі здобувачами освіти 8-11 класів, схильними до тютюнопаління;

-                     рейд "Паління";

-                     рейд «Вечірнє дозвілля».

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, потрібних для уникнення  та запобігання проявам насильства, для безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

З метою визначення рівня розповсюдження проблеми насильства та цькування (булінгу) в дитячому середовищі

організовано розміщення на сайті школиінформації, зокрема:

-                     телефони довіри;

-                     план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);

-                     процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо);

-                     порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

-                     рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII.

З метою попередження випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій 11.02.2021 р. було організовано проведення уроків учителями 1-4 класів, присвячених захисту дітей у цифровому середовищі.

У межах акції "16 днів проти насильства" було забезпечено участь в опитуванні здобувачів освіти "Безпека освітнього середовища" для учнів 6-8 класів.

З метою підвищення рівня обізнаності батьків було надано рекомендації щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Зокрема, матеріали для ознайомлення:

-                     онлайн-посібник "Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів";

-                     посилання на освітній серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті";

-                     телефони довіри.

Під час виступу на нараді при директорі 19.05.2021 року "Про алгоритм дій щодо виявлення ознак перебування дітей на небезпечних соціальних сайтах та інформування батьків щодо компетентної безпечної поведінки в цифровому середовищі" було ознайомлено педпрацівників залгоритмом дій щодо виявлення ознак перебування дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі Інтернет, телефонів довіри, матеріалів для проведення онлайн-уроків.

Організовано розміщення на сайті школи інформації "Безпека дітей в Інтернеті".

З метою попередження проявів домашнього насильстваі насильства за ознакою статі організовано розміщення на інформаційних стендах та на сайті закладі інформації про заходи та соціальні послуги у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі, а також номери телефонів відповідних служб, за якими можуть звернутися постраждалі особи.

З метою виявлення дітей, які потребують соціального супроводу, було проведено соціально-діагностичний мінімум та складено соціальний паспорт закладу й класів. Створено банк даних на всіх дітей особливих категорій.

На основі вивчення результатів діагностування систематично надавались консультації,  бесіди, поради, рекомендації.

Індивідуальні та групові консультації проводились на таку тематику:

-                     допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО (педагогічні працівники, батьки);

-                     соціально-педагогічний супровід дітей, позбавлених батьківського піклування (педагогічні працівники, опікуни);

-                     соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО (ООС)(педагогічні працівники, батьки);

-                     проблеми навчання та поведінки учнів (педагогічні працівники);

-                     труднощі у спілкуванні з однолітками (учні);

- проблеми з дисципліною та відвідуванням учнями уроків (педагогічні працівники),  формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі.

 Організовано соціально-педагогічну роботу з сім'ями, що опинилися в складних життєвих обставинах. Під  супроводом перебуває 1 сім'я, де виховується 1 дитина. Підставою взяття на облік булоненалежне виконання батьками своїх обов’язків.

У ході соціального супроводу членам сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службою у справах дітей, та соціальною службою закладу було надано  послуги соціально – педагогічного, інформаційно-консультативного та психологічного характеру. Крім того з мамою проведено профілактичні бесіди щодо її відповідальності. Організовано відвідування сім'ї за місцем проживання.

За запитом відповідних служб протягом року надавалась інформація про стан утримання та виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Питання роботи соціального педагога було винесено на засідання педагогічних рад:

-                     30.10.2020 року заслуховувалось питання "Аналіз стану роботи з попередження злочинності та правопорушень серед учнівської молоді";

-                     03.12.2020 року "Про організацію роботи щодо протидії булінгу";

-                     19.05.2021 року "Про алгоритм дій щодо виявлення ознак перебування дітей на небезпечних соціальних сайтах та інформування батьків щодо компетентної безпечної поведінки в цифровому середовищі".

Налагоджено тісну співпрацю з відділом поліції,  Службою у справах дітей Генічеської  районної адміністрації.

Формування правил поведінки здобувачів освіти, етичних норм, поваги  до гідності, прав і свобод людини

Виховна робота закладу здійснюється відповідно до вимог  Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», Указів Президента України: «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян», Національної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основною метою виховного процесу є створення умов для реалізації творчого потенціалу учнів, виховання громадянина демократичної держави, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань.

 Система виховної роботи в школі враховує всі напрямки діяльності та реалізується через:

роботу класних керівників ; соціально-педагогічної служби;

освітню діяльність учителів - предметників; роботу педагога - організатора;

 діяльність Ради учнівського самоврядування; роботу гуртків.

          Правова освіта, профілактика правопорушень серед підлітків завжди в центрі уваги педагогічного колективу.

У закладі створено банк даних дітей, які потребують особливої уваги.

Адміністрація закладу здійснює постійний контроль  пропусків занять учнів без поважних причин.

У рамках Місячника правової культури  в листопаді 2020 року   педагогом-організатором, класними керівниками, представниками учнівського самоврядування  в режимі офлайн і онлайн було проведено ряд заходів: правовий  флешмоб «Я маю і знаю свої права», організовано виставку газет та малюнків на тему «Реалізовуємо права – сумлінно виконуємо     обов язки», тематичну виставку правової літератури «Шляхами правових знань». Педагогами, психологом, соціальним педагогом було прослухано ряд вебінарів на правову тематику.

У навчальному закладі запроваджуються дієві  форми роботи з національно - патріотичного виховання: проведено  ряд годин спілкування у форматі онлайн до історичних дат, пам’ятних подій нашої держави й села: до Дня визволення України, Збройних Сил України, українського козацтва, пам’яті героїв Крут, Дня Соборності України, пам’яті жертв Голодомору,  пам’яті Героїв Небесної сотні, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Дня пам’яті та примирення, Дня Європи.

До Дня миру (вересень, 2020) зусиллями представників самоврядування було організовано фотофлешмоб  «Обєднані прагненням до миру».

До Дня гідності та свободи проведено патріотично-інформаційне  онлайн - спілкування для учнів 5-11 класів та інформаційні хвилинки для учнів початкової школи. Від учнівського самоврядування  - патріотичний фотофлешмоб «Ми за мир». 

До Дня Голодомору учні 1-11 класів провели челенджд «Запали свічку пам' яті».

До Дня Збройних Сил України було проведено фотофлешмоб «На варті захисту Вітчизни». На базі 3-4 класів учителі фізичної культури організували спортивні ігри «Козацькі забави».

До Дня Соборності України  зусиллями учнів шкільного самоврядування було створено фотокомпозицію «Україна – це ми». Проведено онлайн-урок «Україна, яка єднає», для початкової школи -   онлайн-хвилинки «Україна калинова», фотофлешмоб «Ми у вишиванках», створено відеоколаж у віршах  від учнів молодшої ланки «Патріотична Україна».

До Дня Голокосту – тематичний захід «Свіча Голокосту не загасне», книжкова виставка «Місця, пов’ язані з пам’яттю про Голокост».

До Дня Героїв Небесної cотні (лютий, 2021) в кожному класі проведено п’ятихвилинку «А сотня відлетіла в небо».

До Дня пам’яті та примирення для учнів 3 - 4 класів пройшов урок «Крізь мужність, крізь покоління. 

У травні 2021 року до Дня вишиванки в навчальному закладі відбувся загальний челедж «Одягни вишиванку».

У рамках Тижня української мови, Шевченківських днів вчителями української мови та літератури було проведено ряд заходів, відкритих онлайн - виховних годин, поетичних конкурсів тощо. Учні взяли участь у конкурсі на краще читання віршів Шевченка «Живи, Кобзар, у памяті людській. До 150-річчя з Дня народження Лесі Українки учні школи взяли участь у районному  конкурсі «Змагаємось за нове життя».

У школі працює військово-патріотичний гурток «Патріот», головною  метою якого є виховання громадянина України.

Однією з головних умов успішної реалізації системи виховної роботи є участь органів учнівського врядування в житті школи.

У вересні 2020 року шкільною спільнотою було обрано  парламент  школи  на чолі з Президентом шкільного самоврядування , створено шість мінікомісії з різних напрямків роботи.

Протягом навчального року члени учнівського  самоврядування брали участь у шкільних та позашкільних заходах, організації концертів, у створенні   соціальних роликів,  у волонтерській роботі.

До Дня Європи представники самоврядування влаштували флешмоб «Ми-європейці». У рамках Дня Європи було проведено години спілкування з 9- 11- ми  класами «Креативна Європа», онлайн - презентацію для учнів 5-8 класів «Європейські цінності».

          На достатньо рівні в школі ведеться екологічне  виховання.

Під час проведення всеукраїнських та обласних масових заходів еколого – натуралістичного спрямування наші учнів протягом навчального року взяли  участь у:

-                     Всеукраїнському конкурсі «Галерея кімнатних рослин»  І місце в області, учні 2 класу, класний керівник Володіна І.Л.

-                     «Птах року-2020» - І місце в області, учні 8 класу, класний керівник Матійків С.В.

-                     «Букет замість ялинки» - ІІ місце в області, учні 8 класу, класний керівник Матійків С.В. та  ІІ місце в області, учні 11 класу, класний керівник Тріщова І.М.. , ІІІ місце в області, учні 5 класу, класний керівник Ломакіна О.Є.

-                     Фотоконкурс до дня метеорології - І місце в області, учні 11 класу, вчитель Соколенко  С.В.

-                     Учні 5-7 класів у січні 2021 року взяли участь  у Всеукраїнській природоохоронній  акції «Годівничка».

Ми взяли активну участь у конкурсах до Всесвітнього дня птахів, Дня Землі. Класними керівниками було проведено години спілкування «Знай свій рідний край», конкурс малюнків на асфальті «Збережемо планету для нащадків.

                     Психологічний супровід учасників освітнього процесу

Активно працювала психологічна служба. Діяльність практичного психолога здійснювалась на основі річного плану, відповідно до основних напрямів діяльності:

-                     психодіагностичний;

-                     корекційно-розвивальний;

-                     консультаційний;

-                     просвітницький;

-                     організаційно-методичний.

Основними напрямами діяльності роботи практичного психолога у 2020-2021 н.р. були:

-                     психологічний супровід здобувачів освіти 1-х класів в умовах нової української школи;

-                     проведення корекційно-розвиткових занять зі здобувачами освіти з особливими освітніми потребами з різними нозологіями;

-                     допомога та підтримка батьків дітей з особливими потребами ;

-    формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки        в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, збереження здоров'я, готовності до самореалізації;

-    попередження будь-яких видів і форм насильства та конфліктів серед здобувачів освіти. 

Діагностична діяльність була спрямована на вивчення рівня розвитку та адаптації до навчання здобувачів освіти перших класів.

Дослідження проводилось у жовтні 2020 р. за методикою "Експертна оцінка адаптованості дитини до школи" через  анкетування "Вивчення емоційного ставлення до школи". Майже всі діти успішно пройшли процес адаптації. За результатами проведеної діагностичної роботи були визначені здобувачі освіти з проблемами в розвитку окремих пізнавальних процесів. Учителям початкових класів надана консультативна допомога й рекомендації. Проведено індивідуальне консультування батьків.

Значну увагу приділено просвітній роботі: у лютому було проведено

-                     семінар для вчителів: "Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми";

-                     тренінг для здобувачів освіти 9 –х класів: "Булінг та шляхи його подолання»;

-                     психологічна година "Безпека в Інтернеті", "Наркотики міфи і реальність"  у грудні 2020 р. зі здобувачами освіти 5, 6 класів;

"Обираю здоровий спосіб життя", "Профілактика вживання неповнолітніми психоактивних речовин" у березні 2021 р. зі здобувачами 7, 8 класів.

 

    Напрям 2. Здобувачі

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Ця інформація  відкрита, прозора, зрозуміла батькам та учням, націлена на розвиток учня. Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Агайманської ЗОШ І – ІІІ ступенів  критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів у закладі оприлюднені на сайті школи. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-их класів має формувальний характер, здійснюється вербально (словесно) відповідно до наказу МОН від 20.08.2018 р. №924 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів

1-ого класу Нової української школи". 2-их класів - відповідно до наказу МОН від 27.08.2019 р. №1154 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів  2 – огокласу ". 3-іх класів - здійснювалося  формувальне оцінювання, дотримуючись методичних рекомендацій, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 20 серпня 2018 року № 924 та від 27 серпня 2019 року № 1154;4 –их класів здійснювалосявідповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №566/19304 від 13.04.2011р.);

оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів здійснювалося за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013  1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»). Під час оцінювання навчальних досягнень учнів учителі дотримувалися принципів академічної доброчесності:  на виставлення оцінок не  впливали жодні інші чинники, крім результатів навчання.

Оцінювання в закладі спрямоване на розвиток учнів і жодним чином не було інструментом покарання. З цією метою педагоги застосовували формувальне оцінювання. Оцінка стала важливим мотиваційним чинником для учня та показником його прогресу в навчанні.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав в цілому достатній та середній рівень навчальних досягнень. Один учень має початковий рпівень навчальних досягнень.

П’ять учнів (12%) мають високий рівень навчальних досягнень.нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».

 

Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання здобувача освіти

                   Педагогічними працівниками відстежувався особистий поступ кожного учня для формування позитивної самооцінки, підтримки бажання навчатися, запобігання  побоюванням помилятися. Застосовували різні форми контролю: тестування, самостійні, творчі роботи.

          З боку керівництва закладу проводився постійний аналіз навчальних досягнень учнів з метою виявлення об’єктивного та раціонального підходу до оцінювання навчальних досягнень учня з боку вчителя, простеження системності в оцінюванні учнів, динаміки їхніх навчальних досягнень, вивчення якості освітнього процесу, корекції освітньої діяльності педагогів, простеження компетентнісного підходу в системі оцінювання:

1. Контрольні роботи за текстами адміністрації з основних предметів що семестру.

2. Узагальнюючий аналіз стану успішності за підсумками семестрів та року.

 Напрям 3. Педагоги

Кадрове забезпечення

Сильні сторони

 Рівень освіти педкадрів:

Вища – 12

Базова вища - 5

Стаж роботи більше 3-х років – 93%

вища категорія – 3

І категорія – 8

«спеціаліст ІІ категорії» - 1

11 розряд – 4

Звання «Старший вчитель» - 4

Вчасне проходження курсів підвищення кваліфікації, самоосвіта

Слабкі сторони   

 Старіння педкадрів                           

Нестача молодих спеціалістів

 

Ефективність планування, організація освітнього процесу

Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти, Інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році.

Згідно з Річним планом роботи на 2020-2021 н. р. педагогічний колектив працював  над єдиною методичною проблемою « Компетентнісний підхід та особливості соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору», Відбулися засідання    творчих груп вчителів школи  з  питань використання інноваційних технологій в освітній процес.

Інформаційно – комунікаційні технології в освітньому процесі

          Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп'ютерів сприяють вихованню дитини та її сприйняттю навколишнього світу.

          Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати за різними каналами: підручник, довідкова література, лекція вчителя, конспект уроку. Але сьогодні, з огляду на сучасні реалії, вчитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації.

          Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних. Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.

Переваги використання ІКТ:

-                     дистанційне навчання;

-                     індивідуалізація навчання;

-                     інтенсифікація самостійної роботи учнів;

-                     зростання обсягу виконаних на урок завдань;

-                     розширення інформаційних потоків при використанні Internet;

-                     підвищення мотивації та пізнавальної активності за рахунок різноманітності форм роботи, можливості включення ігрового моменту

У 2020-2021 навчальному році в закладі запроваджено корпоративну електронну платформу Google Classroom, за допомогою якої вчителі проводили онлайн-уроки через застосунок Google Meet як в синхронному режимі,  так і в асинхронному.

Педагогічні працівники ділилися з учнями необхідним навчальним матеріалом, створювали тестові завдання для учнів, використовуючи Google Forms, демонстрували учням презентації, проводили оцінювання навчальних досягнень учнів.

Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної           майстерності педпрацівників

Відповідно  до Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 року  про "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників" педагогічні працівники закладу щорічно підвищують свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність.

Основними видами підвищення кваліфікації є:

-   навчання за програмою підвищення кваліфікації;

участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах.

Більша частина педагогічних працівників проходила курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання на освітніх платформах "EdEra",  "Prometheus", "На Урок",  "Всеосвіта", що є суб'єктами підвищення кваліфікації.

   У 2020-2021 навчальному році атестувалося 3 педагогічних працівників відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників (наказ Міністерства освіти України від 06.10.2010р. № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010р. за №1255\18550).

Підтвердили вищу кваліфікаційну категорію, присвоїли звання «Старший учитель»– 1 учитель (вчитель початкових класів Бруштеля О.В.)

присвоїли ІІ кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» – 1 учитель (вчитель початкових класів Володіна І.Л.);

підтвердили 11 тарифний розряд  – 1 учитель(вчитель фізичної культури Володін Л.С.).

Атестація здійснювалась на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів їхньої педагогічної діяльності шляхом проведення контрольних робіт, зрізів знань учнів, тестування, відвідування уроків, позакласних заходів з урахуванням думки батьків та учнів, звітів про роботу на засіданнях методичних об’єднань. У листопаді 2020 р. та лютому 2021 р. пройшли тижні вчителів, які атестувалися, в ході яких  було проведено відкриті уроки, цікаві вечори та ранки.

Цікаво та змістовно пройшли предметні тижні, в ході яких було проведено відкриті уроки  з використанням елементів інноваційних технологій.

   Було проведено І тур шкільних олімпіад, в яких взяло участь 6 учнів. Через загострення епідеміологічної ситуації в країні МОН України прийняло рішення не проводити Всеукраїнські учнівські олімпіади та конкурси.

Педагогіка партнерства, співпраця з батьками 

Система виховної роботи школи складається на основі взаємодії школи, батьків та вчителів.

Чільне місце у вихованні дитини завжди відводилося сім’ї, а тому співпраця навчального закладу з батьками має  кілька важливих стратегічних напрямків.

1.                 Організація діяльності батьківського комітету закладу, батьківських комітетів класів :

-                     обрання батьківського комітету закладу, класів (вересень 2020);

-                     робочі питання щодо організації освітнього процесу в умовах епідемічної безпеки, харчування (участь в анкетуванні), формування та діяльність Піклувальної ради навчального закладу (протягом навчального року);

-                     загальношкільні батьківські збори за участю батьків:

·                    Протокол  № 1від 10.09.2020 "Організація освітнього процесу в умовах різних рівнів епідемічної безпеки. Організація БЖ в навчальному закладі. Алгоритм дій на випадок захворювання на коронавірусну хворобу COVIL-19. Забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекції.  Створення безпечних умов і правил особистої гігієни в умовах «зеленого рівня».

2.                 Психолого - педагогічна освіта батьків (формування стосунків з дітьми, попередження насильства в сімях, створення умов для збереження життя та здоровя дітей тощо):

-                     індивідуальні бесіди з батьками (протягом року);

-                     надання методичної допомоги батькам, консультування  (протягом 2020-2021 навчального року) .

3.                 Участь батьків в загальношкільних творчих заходах (організація діяльності під час канікул, освітнього процесу):

-                     допомога в створенні новорічних іграшок  та новорічних композицій  (грудень 2020);

допомога в створенні поробок із вторинної стировини, годівничок, участь в шкільних конкурсах.

4.                 Навчання батьків (шляхом надання методичної літератури, онлай – зборів), надання інформації за необхідністю.

5.                 Контроль за навчанням вдома (онлайн-навчання учнів);

6.                 Класні батьківські збори (у форматі офлайн, онлайн: вересень, грудень 2020).

Таким чином, співпраця з батьками є ключовим елементом у створенні такого середовища, де діти почуватимуться щасливими та захищеними, відчуватимуть підтримку родини та зможуть максимально розвивати свій потенціал.

Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

На виконання вимог ст.42 Закону України "Про освіту" у закладі розроблено Положення про академічну доброчесність педагогічних працівників та здобувачів освіти, схвалене на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2020 року). Учителі  дотримувалися академічної доброчесності під час провадження педагогічної діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання. Вони наскрізно інформували учнів та батьків про необхідність дотримання норм академічної доброчесності. Адміністрація закладу через спостереження, опитування, вивчення документації періодично моніторила стан дотримання академічної доброчесності.

                       Напрям 4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі розроблено Стратегію розвитку Агайманської ЗОШ на 2020 – 2025 роки, схвалену на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2020 року).

Заклад зазнав реорганізаційних змін: згідно рішення VІІ сесії селищної ради VІІІ скликання 18 лютого 2021 року   № 576 «Про перейменування закладів загальної середньої освіти Іванівської селищної ради та затвердження їх Статутів у новій редакції» змінено найменування комунальний заклад  Агайманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іванівського району Херсонської області  (код ЄДРПОУ 24750579) на       Агайманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іванівської селищної ради Херсонської області.    

Школа оприлюднює інформацію про свою діяльність на сайті закладу задля інформування учасників освітнього процесу та громади відповідно до вимог ст.30 Закону України "Про освіту".

Штат закладу сформовано відповідно до штатного розпису.

Школа працює за 5 – денним робочим тижнем.  Контингент складає 108 осіб.

Освітню програму складено за Типовими освітніми програмами:

для 1 – 2 класів – за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я.Савченко, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 №1272;

для 3 –х класів – за Типовою освітньою програмою, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 №1273;

для 4 – х класів – за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 №407;

для 5 – 9 – х класів – за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 №405.

Робота школи здійснювалася на основі Річного плану роботи закладу відповідно до Стратегії її розвитку та з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.

   Загалом методична робота в  2020/2021 н. р. велася за такими формами:

- індивідуальні форми роботи: самоосвітні програми педагогів, наставництво, методичні консультації,  співбесіди;

- групові форми роботи: методичні об’єднання, консультпункт для молодого вчителя;

Однією із провідних форм методичної роботи школи є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує злободенні питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради ми обираємо насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості навчально-виховного процесу. Протягом навчального року розглянуті такі питання:

- Аналіз стану навчально-виховної роботи за 2020-2021 н. р. та завдання на 2021 – 2022 навчальний  рік, спрямовані на покращення результатів освітньої  та виховної роботи та обговорення науково-методичної проблеми школи на 2018-2023 роки.

- Про  вибір та замовлення підручників для учнів 6,11 класів  ЗЗСО на 2020-2021  навчальний  рік та  4,8, класів на 2021-2022н.р

-  Про  забезпечення наступності початкової та середньої ланок освіти

- Створення виховного простору школи як необхідної складової всебічного розвитку учнів на основі інноваційної діяльності педагогічного колективу;

- Соціалізація учнів в сучасному освітньому просторі як важливого фактора формування соціально активної особистості;

-  Шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу,учніві батьків в умовах демократизації;

-  Булінг в освітньому закладі .Шляхи його виявлення та попередження в закладі;

-Про стан роботи педагогічного колективу школи над науково- методичною проблемою « Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах сучасного освітнього простору;

- Про організацію та проведення державної підсумкової атестації учнів 4,9-х класів.

  - Про рівень навчальних досягнень учнів за 2020-2021н.р

-Про обговорення проекту  Освітньої  програми  закладу та погодження педагогічного навантаження  на 2021-2022 навчальний рік.

   Питання інформаційного та навчального характеру розглядалися на методичних оперативках та нарадах як при директору так і при заступнику директора.

Згідно з річним планом роботи школи на 2020-2021 н.р., з метою поглиблення знань з проблем навчання та виховання, обміну досвідом, розвитку ініціативи та творчості педагогів, пропаганди активного способу життя закладу у школі проведено предметні тижні з усіх навчальних предметів та початкових класів. Реалізуючи  науково-методичну проблему школи в своїй педагогічній діяльності учителі демонстрували під час проведення показових уроків з використанням інноваційних технологій, інтерактивних методик та використання ІКТ. Вчителі закладу приймають участь у онлайн-вебінарах, конкурсах, акціях.   В цьому навчальному році  у районному професійному конкурсі «Учитель року 2020» вчителі Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів не прийняли участі.

Одним з шляхів вдосконалення педагогічної майстерності є вивчення  і упровадження педагогічного досвіду кращих педагогів району, області. З 2018 року в закладі розпочато роботу щодо  вивчення досвіду роботи вчителя початкових класів Бруштелі О.В з питання «Особистісно-орієнтований підхід до процесу навчання та виховання через створення ситуації успіху».

Головні завдання школи:

-                         подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-                             створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи, якісної організації профільного навчання, ефективної співпраці з вищими навчальними закладами;

-                           забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-                            забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-                            формування освітнього простору та позитивного іміджу школи;

-                            створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-                                 створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно- гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою

формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-                          участь у формуванні соціального замовлення на освіту, виходячи з інтересів району та спеціалізації школи;

-                            виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-                                       формування  конкурентоспроможного   випускника   школи   в   умовах глобалізації освітнього простору;

-                                   формування    у     кожного    учня     потреби    до     саморозвитку    та самовдосконалення;

-                               виховання   почуття   глибокого   патріотизму,   взаємоповаги,   добра              та справедливості;

-                         зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Школа планує здійснювати комплексний підхід до реалізації програми фізичного і психічного здоров`я учнів, враховує адаптаційні процеси на всіх ступенях навчання, прагне успішно вирішувати питання формування загальної культури особистості, адаптації учнів до життя в суспільстві.

Для реалізації головних пріоритетів, мети та завдань школи необхідне інформативне забезпечення, учительський потенціал, підтриманий відповідною матеріально-технічною базою.

Умови досягнення головних завдань школи

Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи закладу освіти є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

-                            розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи, зміст);

-                            демократизація системи освіти;

-                            орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка

забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних країн;

-                              пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

-                            створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості, виходячи із завдань програми «Обдаровані діти»;

-                             створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

-                            подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

-                           забезпечення школи сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами, автоматизація процесу управління школою;

-                           вирішення питань про додаткове фінансування школи з метою оновлення навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення, здійснення видавницької діяльності, стимулювання найкращих учителів та обдарованих дітей.

Складовими частинами єдиної педагогічної теми є:

В управлінні:

-                         оптиматизація методичної роботи школи;

-                         створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності;

-                         підвищення   рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

-                         сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;

-                         створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу,

-                         розробка ефективної моделі науково-дослідницької роботи вчителів та учнів.

-                          забезпечення ефективних умов для особистісного і професійного зростання особистості педагога, досягнення ним вершин розвитку педагогічної діяльності.

У навчанні:

-                         реалізація принципу наступності у розвитку загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;

-                         посилення здоров’язберігаючого аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання певних технологій;

-                         управління результатами та якістю навчання;

-                         удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

-                         розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки.

У вихованні:

-             виховання потреби здорового способу життя;

-             педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

-             оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;

-             управління процесом соціалізації учнів;

-             розвиток активної розважально-пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

-             соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

-             розвиток елементів державно-громадського управління;

-             орієнтація виховної діяльності навчального закладу на реалізацію патріотичної складової;

-             оптимізація   діяльності   щодо   попередження   правопорушень,   негативних проявів у молодіжному середовищі;

-             активізація правового виховання;

-             розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу.

Психолого-педагогічні задачі:

-                         забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;

-                         психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;

-                         оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

-                         психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.

Пріоритетним завданням у новому навчальному році є створення школи, яка буде місцем, де діти отримуватимуть не лише знання, а й уміння їх застосовувати, навчатимуться оцінювати навколишній світ та дійсність. Наша школа буде не лише закладом освіти, а й безпечним середовищем для розвитку, де діти вчаться спілкуватися. Зрозуміло, що таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проектної роботи та навчання через діяльність. Ми до цього готові!


 

 

 

 

                                                   ЗВІТ 

                              директора Агайманської ЗОШ І-ІІІ ст. 

                   про організацію освітньої діяльності за 2019 – 2020 н.р.

                              Доброго дня, шановна громадо!

Ось і підійшов до завершення 2019 – 2020 н.р.. Він  - незвичайний: багато питань і викликів поставили обставини викликані карантином у зв’язку с COVID – 19.Але  є надія, що все буде добре. Настав час завершити навчальний рік всім спокійно, поступово і впевнено.

Сьогодні ми зібралися, щоб підбити  підсумки роботи колективу школи протягом 2019– 2020 н.р.

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Як директор освітнього закладу , у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу ,Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Відразу ж хочу відзначити, що робота директора і колективу нероздільні і в чомусь директор направляє колектив, а ще частіше саме колектив змушує директора приймати ті, чи інші рішення. Тому, доповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись на роботу колективу, а які питання будуть невисвітлені - прошу мене  доповнити у своїх виступах.

 

Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти,що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все , до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я.

 

Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.

 

1. Загальна інформація про школу

Агайманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Іванівської районної ради Херсонської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти,молоді та спорту Іванівської районної державної адміністрації, якому делеговані відповідні повноваження.. 

Школа розташована за адресою: 

вул. Українська, 2, с.Агаймани, 75422 

      Іванівський р-н, Херсонська обл.

                                    Тел./факс 0 (5531) 2-81-40,                                     

       е-mail: agaimani.shkola@ukr.net

                                       Код ЄДРПОУ 24750579                                                                              

 

№ Показники                                            Стан

1. Мова навчання українська

2. Кількість класів 11

3. Загальне число учнів школи станом на 01.09.2019 рік 113

        в т.ч. 1-4 класів 39

        5-9 класів 50

        10-11 класів 24

4. Кількість робітників 29

        в т.ч. педагогічних 17

        обслуговуючого персоналу 12

5. Забезпеченість навчальними кабінетами 16

6. Кількість робочих місць в комп’ютерному класі 7

7. Охоплено  харчуванням 113

 

2. Матеріально-технічна база навчального закладу:

 

Будівля школи прийнята в експлуатацію 1969 року.

 Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети , оснастити освітній заклад новим сучасним обладнанням.

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, наявні висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. В 2019 – 2020 н.р. поповнено матеріально - технічна база кабінетів фізики, 1та 2  класів НУШ, хімії.

 

3. Кадрове забезпечення

 

Освітній заклад  укомплектований педагогічними кадрами. Розстановка кадрів умотивована й раціональна, проводиться відповідно до освітнього рівня, у повній відповідності зі спеціалізацією та п’ятиденним режимом роботи закладу, з урахуванням творчих здібностей і побажань учителів . Кількість вчителів, класних керівників, керівників гуртків, членів адміністрації визначена кількістю класів , робочим навчальним планом школи та штатним розписом.

В освітньому закладі працює 17 педагогічних працівників. Із загальної кількості педагогів повну вищу освіту мають – 12 чол.,(з них 1 вчитель не  педагогічну Матійків С.В.),  бакалавра – 4 чол.(Володіна І.Л., Володін Л.С.,  Любченко І.А., Погрібний А.О.), середню спеціальну – 1 (Галкіна Л.В.). Вчителі Златова М.Х.,  Галкіна Л.В., Тріщова Л.І. мають педагогічне звання «старший учитель».  Один вчитель продовжує навчання в університеті  для здобуття вищої освіти ,  Матійків С.В. на факультеті «математика та інформатика» при Херсонському  державному педагогічному університеті   ( закінчила 4 курс).

 

Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становило 18,6 години. Існуючі вакансії закриваються за рахунок довантаження працюючих вчителів.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Забезпеченість школи педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників.

Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є

- наступність в роботі вчителя;

- його педагогічний досвід і кваліфікація;

-характер взаємин суб’єктів освітнього процесу.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку освітнього закладу.

   Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

   Атестація вчителя розглядається адміністрацією навчального закладу як вагомий елемент внутрішкільного контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів: Атестація педагогічних працівників закладу здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013 р. за № 1417/23949

Курсову перепідготовку у 2019-2020 навчальному році пройшли: вчитель зарубіжної літератури Єльцова Р.М.,  заступник директора з НВР, вчитель математики Златова М.Х., вчитель початкових класів Галкіна Л.В.Вчитель початкових класів Бруштеля О.В. пройшла триденні курси супервізорів.

Атестацію у 2019/20 навчальному році пройшли: вчитель зарубіжної літератури Єльцова Р.М. заступник директора з НВР, вчитель математики Златова М.Х.та вчитель біології  і основ здоров’я Тріщов В.В. , вчитель початкових класів Галкіна Л.В.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснювалося відповідно до перспективного плану курсової перепідготовки.

Паралельно з курсовою перепідготовкою організовувалось навчання учителів на робочому місці, широко запроваджувалися різноманітні форми самоосвітньої діяльності. Робота всіх методичних підрозділів школи була спрямована на створення організаційно-педагогічного забезпечення (мотиваційного, інформаційного, діагностичного, координаційного, психологічного) самоосвітньої діяльності вчителя.

 З метою саморозвитку та самоосвіти, в цьому навчальному році педагоги школи брали участь в он-лайн вебінарах та конференціях освітніх порталів,за що отримали свідоцтва та сертифікати.

 

4. Виконання Інструкції з обліку дітей шкільного віку.

 

На початок 2019-2020 навчального року у школі навчалося 113 учнів, протягом навчального року вибуло – 3 учні, прибуло -0 учнів. Укомплектовано 11 класів із середньою наповнюваністю 10. У перший клас НУШ зараховано 10 учнів. усього учнів 1-4 класів -39 .

у 5-9 класах – 50учнів, у 10-11 класах – 24учня.

На 2020-2021 навч. рік у 1 клас планується зарахувати  11 учнів

Згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку у визначеному мікрорайоні всі учні шкільного віку охоплені навчанням.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становила:

• дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування – 1;

• дітей-інвалідів – 0;

• дітей-чорнобильців – 0;

• дітей з малозабезпечених родин –7;

• дітей з неповних сімей – 11;

• дітей з багатодітної родини – 19;

• дітей напівсиріт – 0;

• дітей учасників АТО – 9;

• дітей-переселенців – 0;

• дітей з неблагополучних сімей – 0;

• дітей, що стоять на внутрішкільному обліку – 0;

• стоять на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх – 0.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Також за бюджетні кошти організовано харчування дітей пільгової категорії у шкільній їдальні з розрахунку 14 грн. на день.

Колектив закладу цілеспрямовано проводив роботу щодо охорони прав дитини. Педагогічні працівники приділяли увагу вихованню правової культури учнів. Вже традиційними стали декади права у школі, під час яких відбувалися зустрічі з працівниками поліції, індивідуальні бесіди з учнями. Протягом навчального року проводились профілактичні бесіди з учнями по правовій поведінці, користування соціальними мережами, відвідуванню школи, попередження злочинів та правопорушень.

 

5. Організація роботи з обдарованими дітьми.

 

Постійно працюючи з обдарованими дітьми, намагаємось пам’ятати слова В.Сухомлинського: «У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину, - ось в цьому, мені здається, і полягає життєва мудрість батька , матері , педагога, іншими словами - потрібно вміти любити дітей».

В процесі роботи над даним питанням :

- покращено індивідуальну роботу з обдарованими дітьми

- спрямовано викладання навчальних предметів на виховання розвинутої компетентної особистості шляхом впровадження новітніх інтерактивних технологій

- залучено обдарованих, здібних дітей до активної участі в предметних тижнях, конкурсах, олімпіадах.

Робота педагогічного колективу направлена на підтримку талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та здібності учнів. А підсумком цієї роботи є участь здобувачів освіти у різноманітних конкурсах, акціях :

    -    Інтернет  олімпіада  « Всеосвіта» - «Весна 2020» учні  3 класу :

( 1 місце – 1(Латуша Валентин) , 2 місце – 2(Монтій Діана та Шарай Дмитро) , 3  місце – 2 (Причина Максим та Мойсеєнко Любов )- укр..мова та літ., вчитель Галкіна Л.В.    

Інтернет  олімпіада  « На урок», математика-І місце . Монтій Діана,укр..мова та літ. ІІ місце - Монтій Діана. ,

-  конкурси знавців математики та логічного мислення  участь у конкурсі « Кенгуру»  учні  6, 7, 10 класів  ( 10 учнів)

Інтернет олімпіада,конкурс «Гринвіч» - «Весна 2020» (вчитель Куліш В.В.):

- Монтій Діана - диплом І ступеня;

- Латуша Валентин  - диплом І ступеня;

- Шарай Дмитро - диплом ІІ ступеня;

- Мойсеєнко Любов - диплом ІІ ступеня.

Інтернет - олімпіада «На урок »   «Зима 2020» - хімія, дипломи ІІІ ступеня отримали Векшина Анна, Панасюк Катерина, Чай Анастасія, Кузьменко Іван, Горінова Наталія, Баєва Вікторія - вчитель Сілін Г.В.

Переможець  обласного конкурсу "Космічні фантазії":

Диплом ІІ ступеня - Сидоренко Анна, учениця 2 класу. 

  Учні нашої школи прийняли участь:

  -  в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу       «Новорічна композиція»:

В номінації «Новорічний вінок»:

I місце – Соколенко Софія ,учениця 1-го класу з роботою «Новорічні олені»;

I місце – Орлова Софія, учениця 6-го класу з роботою «Новорічна казка».

В номінації «Стилізована ялинка» - III місце – Орлова Варвара, учениця 6-го класу з роботою «Зелена красуня».

- у  XІІІ Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості. Тема конкурсу в 2020 навчальному році - «Метелики – німий шедевр природи».На конкурс були направлені дві роботи , які виконали учениці 6 та 7 класу- Негуляєві Софія  - І місце та Діана -  ІІ місце .

- Всеукраїнський національно - патріотичний конкурс «Я – козацького роду!» - І місце- Панасюк назар, ІІ – місце – Галкін Юрій, Кузьменко Катерина, Монтій Єлизавета,Матійків Богдан, Орлова Варвара та Софія.

 Однією з найгостріших проблем є залучення якомога більшої кількості учнів до заходів спрямованих на формування й розвиток їхніх здібностей. Є частина учнів, які не мають змоги проявити себе, або не хочуть цього робити.

Учні залучались до участі у різноманітних районних та шкільних конкурсах:

• “Соняшник” ;

• «Патріот»;

• «Геліантус»;

• конкурс знавців рідної мови ім. Петра Яцика та мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка;

• учні школи зайняли призові місця в районних предметних олімпіадах з української мови та математики та історії.

Також слід зазначити, що за звітний період учні школи навчалися у МАН. Учень  Галкін Юрій, 8 клас (вчитель географії Соколенко С.В.) посів І місце з географії  та учень 10 класу Цьока Максим(вчитель фізики Тріщова Л.І.)   -  ІІІ місце в захисті роботи на тему: «Реальність та перспектива космічних подорожей».А також Галкін Юрій прийняв участь у заочному конкурсі дослідницьких проектів дистанційної  творчої  лабораторії «Юний дослідник» і зайняв І місце в обласній акції «Збережемо родючість рідної Землі», та ІІ місце в обласному заочному конкурсі дослідницьких проектів дистанційної  творчої  лабораторії «Юний дослідник».

 

6. Методична робота

 

Методична діяльність педколективу у 2019-2020н.р. була направлена на вирішення науково-методичної проблеми: 

« Компетентнісний  підхід та особливості соціалізації особистості в умовах сучасного освітнього простору»

Основна методична робота здійснювалася через:

• роботу методичної ради школи,

• предметні методичні об’єднання,

• творчу групу вчителів,

• аспекти діяльності яких розглядалися на тематичних засіданнях педагогічної ради

Предметні методичні об’єднання здійснювали роботу за планами, які відповідали науково-методичній проблемі школи та темі методичного об’єднання. Особлива увага приділялася організації роботи педагогічного колективу в умовах впровадження концепції Нової української школи, предметних тижнів (декад), під час яких проводилися не тільки відкриті уроки, а й багато різноманітних яскравих позакласних предметних заходів.

У школі працювали чотири методоб’єднання вчителів:

- класних керівників - керівник Соколенко С.В.

- початкових класів - керівник Галкіна Л.В.

- Вчителів природничо- математичного циклу - керівник Тріщова Л.І.

- Вчителів суспільно – гуманітарного циклу – керівник Любченко І.А.

Вчитель історії Тріщова І.М. є лауреатом конкурсу «Учитель року»

Вчителі школи продовжують навчання по освоєнню використання ІКТ, внаслідок чого здебільшого (не можу впевнено сказати що всі) вчителі володіють ІКТ. Використання ІКТ стало правилом під час організації та проведення позакласних загальношкільних заходів, відкритих уроків, проведення педрад, засідань, тощо.

Методичні заходи проведені протягом року

  

o Експрес - наради «Про роботу педагогічного колективу над науково-методичною проблемою області, району, школи »

o Експрес-консиліуми «Адаптація учнів 1 класу», «Адаптація учнів 5 класу» 

o Засідання творчої групи вчителів «Стратегія особистісного і професійного вдосконалення», «Система пошуку, розвитку і підтримки обдарованих дітей». 

o Проблемний семінар «Комплексний підхід до вирішення завдань початкової освіти при переході до впровадження Нової української школи». 

o Круглий стіл «Проблеми формування соціальної компетентності особистості в контексті виконання навчальних програм та Державних освітніх стандартів». 

23 жовтня на базі школи проведено районний семінар  «Впровадження сучасних технологій в освітній процес». Вчителі провели показові уроки, проведено методичний ринг, майстер-клас. 

Протягом року вивчався передовий педагогічний досвід вчителя початкових класів Бруштелі О.В. з питання «Особистісно – орієнтований  підхід  до освітнього процесу через створення ситуації успіху».

 

Методичну роботу закладу протягом 2019-2020 н.р. можна вважати задовільною

 

7. Співпраця з батьками. Виховна робота.

 

Виховна діяльність в школі, як цілісна система складається із діяльності дорослих (адміністративно-педагогічна функція, рада школи, батьківський комітет) та із діяльності учнів.

 

В 2019-2020 навчальному році виховна робота в школі проводилась згідно річного плану виховної роботи, плану роботи МО класних керівників, вчителів початкових класів та індиві¬дуальних виховних планів роботи класних керівників. Виховний план роботи закладу  на рік  охопив всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, заходи щодо реалізації Методичних рекомендацій МОН з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2019-2020 навчальному році, Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту.

Виховну роботу з педагогами сконцентровано на вирішенні важливих питань: вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями формування в учнів кращих якостей національного характеру, виховання громадянина України; використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності, та освітньому процесі в закладі.

Виховання, як і навчання, реалізується в процесах співпраці дорослих і дітей або спільної діяльності однолітків. Виховна діяльність є фаховим завданням педагогічних працівників, тому протягом навчального року в нашій школі проходили виховні заходи різного характеру.

Виховання школярів здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності як провідної шляхом внесення ціннісних складових у зміст навчальних предметів відведення належного місця «спільно-взаємодіючій діяльності» як на уроках, так і в позаурочний час, на виховних заняттях, заняттях за інтересами .

В школі організоване учнівське самоврядування «Сонячна республіка».

Велика увага приділяється вчителями позакласній роботі. Впродовж навчального року проведено предметні тижні: тиждень української мови та літератури, тиждень правових знань, тиждень безпеки життєдіяльності , англійської мови, психології , фізико –математичний тиждень, тиждень біології, тиждень безпеки дорожнього руху.

 

      Пріоритетним напрямом виховання в Агайманській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2019-2020 навчальному році є формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно – патріотичне та громадянське спрямування. 

Колектив школи керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї батьківщини. 

Вся виховна робота проводилась згідно плану виховної роботи школи та підпорядковувалась виховній проблемі школи: «Формування національно свідомої, духовно багатої особистості здатної до самовизначення та самовдосконалення» .

   Протягом І семестру  2019-2020 навчального року у виховній роботі школи підвищено рівень національного, патріотичного виховання та превентивної роботи.

Тема Першого уроку 2019-2020 н.р. - «Моя країна -Україна». Мета уроку - формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

З метою формування основних понять про народ, націю, суспільство, державу, активної громадянської позиції та відповідальності за долю рідного міста, України; виховання почуття єдності власної долі з долею Батьківщини в школі проведено:

-Диктант до Міжнародного Дня грамотності;

- Козацькі забави до Дня українського козацтва;

- Мовознавчий калейдоскоп до Дня української писемності та мови; 

Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. Саме тому учні та вчителі  нашої школи взяли активу участь в благодійних патріотичних акціях під час яких була зібрана допомога воїнам АТО:

• «Зігрій солдата» (до Дня збройних сил України);

• «Поділись теплом» (до Дня захисника Вітчизни);

• «Новорічний подарунок солдату».

З метою ціннісного ставлення до себе, культури здоров’я у закладі були проведені заходи:

- тренувальні заняття з екстренних ситуацій;

- для дівчаток була проведена зустріч з медичною сестрою Агайманської сільської амбулаторії Самойленко І.А.

- зустріч з дільничим інспектором Бєліковим К.О.; 

 

З 25 листопада по 09 грудня в Україні та в нашій школі зокрема, проходила акція «16 днів проти насильства».

У рамках акції соціальним педагогом школи Матійків С.В. проведено наступні заходи:

• Бесіда «Ми різні, але ми рівні» (1-11 класи);

• Години спілкування, бесіди для учнів 5-11 класів: «Хлопчачий чи дівчачий світи: схожі чи різні?», «Цінності ґендерної рівності», «Рівні можливості в отриманні професії».

6 грудня відбувся профілактичний захід «Стоп насильству», який провели класні керівники   9-11 класів.

З метою ціннісного ставлення до природи, відповідальності за стан її збереження, залучення школярів до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища, знань про сучасні проблеми екології, розуміння кожним учнем найголовнішої  проблеми людства – проблеми виживання, яке стосується не тільки людей, а й кожної істоти на Землі, з учнями проведено заходи:

класні години на тему:

• «Чи збереже людина природу? 3-4 клас,;

• «Екологічними стежками Херсонщини» (8-9 клас,)

З метою  ціннісного ставлення до мистецтва для учнів школи проведено:

• святкова лінійка «Срібний дзвоник кличе в клас»;

• День Святого Миколая – свято несподіванок 

• Калейдоскоп новорічних свят.

З метою ціннісного ставлення до праці та поняття професійного самовизначення проведено:

• гра-бесіда «Бджілка мала, але й та працює» (1-2 класи);

• гра-мандрівка «Професія моїх батьків» (5-6 класи);

• профорієнтаційний калейдоскоп «Всі професії важливі» (9 клас, 

Сьогодні, вибір професій -  завдання досить складне й серйозне.

Для кожної молодої людини вибір професії – друге народження, яке багато в чому визначає подальшу долю. Важливо, щоб учнівська молодь була готова до цього відповідального кроку.

З метою формування в учнів об’єктивного підходу до професійного вибору пройшла зустріч з представниками Таврійського Аграрного Університету,Херсонського Національного Технічного Університету  та Іванівського Аграрного ліцею.

 

На виконання Комплексної програми профілактики злочинності, Комплексної програми профілактики правопорушень у школі проведено:

• розроблено план заходів щодо запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі;

• виявляються учні, схильні до скоєння правопорушень, та заповнюється банк даних на таких підлітків;

• працює рада з профілактики правопорушень;

• зустріч із працівниками національної поліції.

• проведено Всеукраїнський Тиждень права (з 07 по 11.12.2019), в рамках якого:

• виховні години «Порушення прав в казках» (1-2 класи); «Наші права – щасливе дитинство» (3-4 класи); «Права дитини понад усе» (5-6 класи);  «Пустощі та кримінальна відповідальність» (7-11 класи);

• конкурс малюнків «Я маю право на…» (1-4 класи)

• вікторина «Чи знаєш ти свої права?» (5-6 класи).

У школі створена і діє рада з профілактики правопорушень. Проведено чотири засідання.  Постійно ведеться робота з попередження расизму, виховання толерантного відношення до людей. На засіданнях Ради розглядались випадки порушення  поведінки учнями, схильними  до порушень  дисципліни, пропусків занять без поважних причин.

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, вивчають характер та  прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, проводять роботу по залученню учнів в гуртки за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

 

У І семестрі 2019–2020 навчального року активно діяло методичне обєднання  класних керівників. Було проведено два засідання, на яких розглянуто такі питання:

• Особливості організації  виховного процесу в 2019–2020 навчальному році. Планування виховної роботи у школі. Огляд сучасної літератури з питань виховання.

• Батьківський комітет класу і його роль у співпраці батьків, учнів та класного керівника.

 

Поряд із традиційними формами роботи з громадянського виховання значне місце посідає шкільне самоврядування.

Президентом «Сонячної республки » є учень10 класу Цьока Максим. Один раз на місяць проводилося засідання самоврядування.

Поле дії учнівського самоврядування – забезпечення порядку, організація чергування в школі, класних кімнатах, дозвілля на перервах, проведення загальношкільних лінійок, виставок, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, організація роботи щодо збереження шкільного майна, підручників, благоустрою території школи, участь в гуртках, підготовка та проведення конкурсів, свят.

 

З метою вивчення історії рідного краю, ознайомлення з природою було проведено 14 екскурсій. 

Приділяється значна увага роботі з батьками. Проводяться батьківські збори, засідання Ради школи. На засіданнях розглядаються питання успішності та стан відвідування учнями школи, організація харчування, дотримання правил ,статуту школи, шкільної форми. Було проведено 3 засідання Ради школи.

 

Підсумовуючи, слід зазначити, що учні школи протягом І семестру 2019-2020н.р. були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручення, були залучені до роботи гуртків.

Питання відвідування учнями навчальних занять щоденно контролюється адміністрацією школи, здійснюється залучення школярів до навчально-виховного процесу. Журнал обліку відвідувань ведеться за встановленою формою.

В школі є в наявності правовий куточок, де розміщені інформаційні матеріали необхідні учням.

Систематична робота проводиться щодо запобігання дитячого травматизму: викладається курс «Основи здоров'я» в 1-9 класах, проводяться виховні години з протипожежної, радіаційної безпеки; запобігання травматизму  та випадку утоплення; правил поводження з електроприладами; правил поводження в суспільних місцях, правил поводження у транспорті та під час катання на санчатах та на льоду.

Виконується план заходів Концепції національно-патріотичного виховання учнів. Класні керівники докладають багато зусиль, щоб виховати справжніх громадян України, людей, спроможних увійти у нове життя, здатних не пливти за течією, а йти обраним шляхом.

Підсумувавши, слід зазначити, що всі вихованці школи протягом року були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручення, більшість була залучена до роботи гуртків, факультативів. 

Результатами нашої роботи стали здобутки наших учнів:

- «Поетичний вернісаж» ІІ місце в обласному турі;

- «Птах року- 2019»ІІ місце в обласному турі;

- «Галерея кімнатних рослин »ІІ місце в обласному турі;

- «Збережемо родючість рідної землі»І місце в обласному турі;

- «Змагання з кульової стрільби» ІІ місце в районні;

- Подяка за участь в благодійній акції «Янголи добра»;

- Подяка за участь в благодійній акції «Від серця до серця».

Хай перемог у нас небагато , але весь шкільний колектив намагається зробити свій вклад у формування особистості свідомого громадянина України.

В ІІ семестрі робота також була спрямована на проблемі школи : «Формування національно свідомої,духовно багатої особистості здатної до самовизначення» .

Всі класні керівники багато уваги приділяють своїм учнівським колективам, індивідуальній роботі з дітьми, організації позаурочної пізнавальної діяльності, укріпленню контактів з батьками, взаємодії з учителями – предметниками.

Продовжує роботу власний шкільний сайт основним завданням якого є полегшення спілкування між батьками, учнями і вчителями. Постійно члени «Сонячної республіки» проводили рейди «Живи, книго!», «Твій зовнішній вигляд».  

  Січень місяць - громадянського виховання  пройшов під гаслом «Від громадянина України до громадянина Землі». В рамках місячника відбулися години спілкування «День Соборності України», лінійка до Дня пам’яті героїв Крут. Відбулося засідання МО класних керівників та заходи в рамках місячника безпеки «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Місяць Лютий «Що внутрішня,що зовнішня краса,тобі одній дарована людино!». Проведено свято до Дня Святого Валентина.,приймали участь у Всеукраїнській конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея», проведено лінійка відзначення річниці виведення військ з Афганістану «Тривожить душу пам'ять про Афганістан».

Березень місяць «Щасливий старт у вир життя» в рамках місячника було проведено :

- Святкову лінійку «Для вас жінки усі зірки!»;

- День зустрічі птахів;

- Участь в обласній виставці прикладно-декоративного мистецтва «Мій рідний край – моя Земля».

12 березня 2020 року розпочався карантин,  виховна роботи школи продовжилася дистанційно. За період карантину школа прийняла участь :

- Конкурс малюнків «Правові орієнтири»;

- Конкурс малюнків «Акварелі райдуги»;

- Конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей»;

- Онлайн – конкурс «Відун»;

- Обласний конкурс «Врятуємо Грету».

Аналіз стану виховної роботи в Агайманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів за рік  показав, що педагогічний колектив школи в своїй роботі використовує основні нормативні документи про школу, плідно працює у напрямку національного та громадянського виховання учнів, формування у них свідомого ставлення до навчання і праці, створення життєдіяльних класних колективів.

  Головним завданням школи є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкурентного обрання свого місця в житті, тому виховання органічно поєднується з процесом навчання дітей, оволодінням основ наук, багатством національної і світової культури.

Аналіз виховних заходів показує, що виховна робота в школи  проводиться на достатньому рівні. У класах створюються сприятливі умови для інтелектуального, духовного, морально-етичного, фізичного розвитку школярів. Учням надається можливість реалізувати власні творчі здібності в різних видах діяльності: ігровій, фізично-оздоровчій, суспільно-корисній, національно-громадській, навчально-пізнавальній та духовно-етичній.

          Однак всім потрібно попрацювати  над покращенням поведінки учнів і запізнення на уроки та взагалі відвідування навчальних занять учнями, долучати до даної проблеми  батьків, громадськість. Всім класним керівникам продовжити роботу над впровадженням освітньої – виховної проблеми школи «Формування пізнавальної активності та культури учнів шляхом впровадження інноваційних технологій навчання та підвищення професійної компетентності педагогів».

Успіх виховного процесу залежить від стосунків між педагогом і учнем, які повинні будуватися на підставі співдружності і ділового партнерства. Вчитель і учень – рівноправні суб’єкти навчально-виховної діяльності. Тому слід більшу уваги приділяти стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальної участі в суспільній діяльності у справі виховання.

 

8. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

 

Медичне обслуговування учнів та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Вчителі щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. Порушень у проходженні медичних оглядів працівниками школи не виявлялося , всі вони вчасно його проходять.

Щорічно діти також проходять медичне обстеження у сімейних лікарів.

За результатами медичного огляду на початку навчального року, відповідно цих списків видається наказ по школі. З числа учнів формуються групи на уроках фізичного виховання згідно рекомендаціям сімейних лікарів.

Для попередження та виявлення захворювань протягом навчального року проводиться медичне обстеження вузькими спеціалістами.

Учні розподілені на фізкультурні групи згідно рекомендацій лікарів.

 

9. Організація харчування учнів та вихованців у освітньому закладі:

 

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» , «Про охорону дитинства» , Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Вартість харчування на протязі навчального року становила 14грн..

На початку навчального року сестрою медичною разом з кухарем було складено і затверджено перспективне двотижневе меню, відповідно за яким розробляється щоденне меню. Розроблена картотека страв.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим завдяки забезпеченню закладу бутильованою питною водою .

Всі продукти харчування завозяться централізовано і супроводжуються відповідними документами.

Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

Постійно на контролі адміністрації  питання дотримання санітарного стану приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконання  вимог санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не надходило. На даний час харчоблок необхідними інвентарем забезпечений у повному обсязі. Стан харчоблоку задовільний. Роботу їдальні можна вважти задовільною.Всі зусилля  спрямовані на забезпечення безпечного харчування учнів.

 

10.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

У 2019-2020 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно «Положенням про організацію роботи з охорони праці»

З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожарної безпеки та електробезпеки.

Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт.

Будівля  закладу забезпечена  первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиком з піском тощо). Вогнегасники наявні, заряджені, розміщені у легкодоступних місцях.

У школі наявні  стенди з безпеки життєдіяльності.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Протягом року проводились навчання з евакуації учасників освітнього процесу. 

Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані паспорти готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється достатня робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

 

11. Фінансово-господарська діяльність.

 

На посаді директора школи я працюю з 2013 року. З того часу разом з колективом продовжуємо працювати над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти, молоді та спорту Іванівської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи . Протягом навчального року придбано:

Придбано миючі засоби – 2 543,40

Кабінет фізики, 1клас ,

Проектор Acer X 118 AH –19 865,00

Інтерактивна  дошка MOLYBOARD IR- 8083 – 23 656,00

Ноутбук Lenovo ideaPad 330-15IGM -15 900,00

Телевізор ERGO – 6 250,00

Комплект меблів – 13 500,00

Дидактичний та роздатковий матеріал.

Хімпрепарати для кабінету хімії

Комплект посуду і реактивів « Юний хімік» - 1 243,00

Комплект реактивів « 100 дослідів із хімії» - 680,00

Їдальня

Обладнання для їдальні на суму 506,00 грн

Морозильна  ларь  - 6 200,00 грн

Перший клас НУШ

Пилесос Vimar – 1 450,00 грн

Ламінатор Esperanza – 2 093,00 грн

Пожежна безпека школа

Пожежні засоби на суму 6 420,00 грн

Спортзал

Спортивне обладнання на суму 14 110,00 грн

Гвинтівка (пневмонтична) «Весмал-1317» – 13 760,00 грн

 

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти.

Інформація щодо фінансової діяльності закладу розміщена на сайті закладу

У школі створені умови для роботи і навчання. У цьому році заплановано ремонт кабінету інформатики.

 

12 .Управлінська діяльність.

 

Управління освітнім закладом здійснюється згідно річного плану роботи закладу, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників.

У закладі освіти в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет є можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України, відділу освіти,молоді та спорту Іванівської РДА, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проєктами. Створено сайт закладу завдяки чому є змога діяти згідно Закону про доступ до публічної інформації. А також вести просвітницьку роботу та всеобуч з батьками та учнями нашого закладу.

Працює програма «Курс школа» . Контроль адміністрації дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання закладу, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються педагогічною радою на основі врахування думки колективу й інтересів справи, дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор закладу  у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом.

У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, звісно відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх колег.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами протягом навчального року слід відмітити, як добру. Всі педагогічні працівники мають відповідну педагогічну освіту ,або пройшли курси підвищення кваліфікації на базі ХАНО. 

Протягом навчального року проведено наради  

Про роботу педагогічного колективу над науково-методичною проблемою області «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору» та її І етапом. 

Про контроль за організацією освітнього процесу у 1, 5 класах. 

Про удосконалення наступності освітнього процесу як важлива

    умова його ефективної реалізації (1, 4, 5 класи).

Про дотримання санітарно-гігієнічних норм в організації освітнього процесу. 

Про забезпечення соціально-психологічного супроводу учасників

   освітнього процесу.

Про оцінювання педагогічними працівниками навчальних досягнень учнів. 

Про реалізацію системи стимулювання та мотивації працівників. 

Про контроль за  роботою веб-сайту закладу. 

Про інформаційне забезпечення управління освітнім закладом.

Про підсумки виконання плану основних заходів з Цивільного захисту у 2019 році та завдання на 2020рік.

Про підвищення кваліфікації педагогічними працівниками освітнього закладу. 

Педради:

 

1. Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору».

2. «Школа – територія соціалізації та захисту прав дитини». 

3. «Шляхи удосконалення освітнього процесу з метою формування основних компетентностей як запорука соціалізації педагогів та учнів».

4.Про реалізацію заходів, спрямованих на попередження злочинності     серед учнів, удосконалення способу життя без порушення норм моралі.

 

Висновки

 

Я беру на себе сміливість стверджувати , що в освітньому закладі створені умови для учнів, які бажають вчитись, які мають мотивацію до навчання. Проте на жаль, рівень знань учнів та бажання вчитися останнім часом знизились, особливо це стосується  7 та 8 та 10 класів.

У вихованні дітей є серйозні недоліки як з боку батьків, так і вчителів. Турбує те, що деякі учні дратівливі, вживають ненормативну лексику та здебільшого не вміють ставитись з повагою до батьків, вчителів, друзів, дорослих. 

Дирекція школи вважає, що головні проблемами, які необхідно вирішити в майбутньому це :

1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьк, дотримання принципів академічної доброчесності..

3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовження роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій».

5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності. 

7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових  та комп’ютерних технологій.

8. Модернізація приміщення школи .

9. Провести капітальний ремонт системи опалення.

 

Робота школи  з використанням технологій дистанційного навчання показала, що педагогічному колективу слід ще попрацювати над покращенням навичок роботи з комп’ютером, застосування різноманітних освітніх платформ.

В майбутньому я бачу заклад освіти добре згуртованим

учительським та учнівським колективом, де влада, батьківська громадськість добре розуміє життя і проблеми закладу.

Сподіваємося , шановні батьки, вчителі продуктивно співпрацювати у вирішенні всіх проблем шкільного життя.

На закінчення хочеться побажати колегам душевної наснаги, терпіння, впевненості у власних силах, любові до професії та успішних звершень творчих планів і задумів. Спасибі всім педагогам,працівникам закладу та батькам за співпрацю та порозуміння.

 

Контакти:

 с.Агаймани,                  вул. Українська, 2

 Тел.: 2-81-40

 email:  frunzechool@meta.ua

Боковая панель